Covid-19 is still a threat. Please do not attend any gathering until your country's social distancing restrictions have been lifted.

Juggling Heroes

All juggling events in 2013
Juggling events in Czech Republic (Česká republika)‎, 2013

When:

Friday, 2013-07-05 to Sunday, 2013-07-07

Where:

Free-d-bar, Mlékojedská, Pískovna Mlékojedy, Neratovice

Website:

http://www.fireshow.cz/juggling-heroes-5-7-7-2013-free-d-bar-mlekojedy/

Blurb

ČEŠTINA:

Fireshow.cz pro vás připravila celovíkendovou žonglovací akci v krásném plážovém baru v Mlékojedech. Celá akce bude ZDARMA!

Pátek 5.7. je pracovní volno, proto celou akci odstartujeme už od dvanácti hodin žonglérským programem, který bude zaměřený hlavně na nováčky, začátečníky a vůbec pro všechny lidi, kteří by si rádi žonglování, točení, nebo třeba hula hoop vyzkoušeli. Připraveny pro Vás budou workshopy ve kterých Vám ukážeme jak se jednoduše prokousat začátky a začít si tyto úžasné aktivity užívat.
Celodenní program ukončíme večerní fireshow. O úvodní fireshow se postarají profesionálové na slovo vzatí. Po jejich show propukne ohnivá noc, kdy bude mít možnost si s ohněma zatočit každý nadšenec. Pro úplné začátečníky, kteří se ohně ještě bojí, nebo nemají tolik zkušeností budeme mít připravené LED svítící hračky. Takže každý si přijde na své.
Po večerní fireshow se rozjede mejdan o který.

V sobotu v poledne se opět rozjede žonglérský program. Tentokráte zaměřený více na žongléry a nadšence do žonglování, ale i naprostým začátečníkům se budeme rádi věnovat. Přes den budou probíhat pokročilejší žonglérské workshopy a žonglérské

Celodenní žonglérský program, vlastně celovíkendový završíme večerní GALASHOW. Jako hlavní hvězda se Vám představí mladí a nadějní žongléři z Circle cirkus, kteří celou galashoe budou i moderovat.

Po galashow se rozjede mejdan v podání Weird highs crew. Pokud zbyde palivo z pátka tak se bude pokračovat v celonoční fireshow, nebo bude opět k dispozici naše půjčovna svítícího vybavení.

Facebook: www.facebook.com/events/320726174724996

========================================================

ENGLISH:

Fireshow.cz have prepared for you a whole weekend juggling action in the lovely Mlékojedy beach bar. The entire event will be FREE!

Friday, 05.07 is off work, so the whole event will take off from noon, the juggling programme will focus mainly on the newcomers, beginners and also for all the people who would like juggling, spinning, or even tried hula hoop. Ready for you will be workshops where we will show you how to easily get through the beginning and start to enjoy these wonderful activities.
Full-day program will terminate with an evening fire show. An initial fire show professionals will take care. After the show erupts into fiery night when he will have the opportunity for a turn for every enthusiast. For beginners who are still afraid of fire, or do not have much experience we have ready LED illuminated props. So everyone will be satisfied.
After an evening fire show we will move to the party.

On Saturday at noon, the juggling programme gets going again. This time focused more on the jugglers and juggling enthusiasts, but even beginners will be happy to take part. During the day there will be more advanced juggling and juggling workshops

All day juggling program, actually the whole weekend culminates in a gala evening. The main star is to introduce young and talented jugglers from Circle Circus.

After the gala the party gets going. If fuel is left from Friday we will continue with an all night fire show.

Who went

Juggling Heroes elsewhere on the Edge

View trivia (0)