Covid-19 is still a threat. Please do not attend any gathering until your country's social distancing restrictions have been lifted.

Flaming Nights

All juggling events in 2013
Juggling events in Czech Republic (Česká republika)‎, 2013

When:

Thursday, 2013-08-29 to Sunday, 2013-09-01

Where:

Třebíč, Borovina

Website:

http://flamingnights.cz/pro-zonglery/?lang=en

Blurb

ČEŠTINA:

Stejně jako tomu bylo minulý rok, i letos bude v rámci festivalu Flaming Nights probíhat program pro žongléry. Přichystáno je obrovské množství kvalitních workshopů od lektorů z několika zemí světa, opravdových mistrů svých oborů v oblastech žonglování, akrobacie, tance a dalších.

Vnitřní část festivalu neboli část pro žongléry se koná od 29. 8. do 1. 9. 2013.

Cena pro účastníky je jednotná a tj. 700Kč. V ceně je zahrnuto ubytování, snídaně na každý den, vstup na vnitřní i veřejnou část festivalu.

Facebook: www.facebook.com/FlamingNightsFestival

===========================================

ENGLISH:

Similarly to last year, the program for jugglers will be held within the Flaming Nights festival. We have arranged a number of high-quality workshops from lecturers from several countries throughout the world, real masters in their respective branches, such as juggling, acrobatics, dancing etc.

Internal part of the festival, i.e. section for jugglers, will take place from 29th of August to 1st of September 2013.

Price for participants is flat, i.e. CZK 700. The price includes bed and breakfast for each day and entry to internal, as well as public part of the festival.

Who went

Flaming Nights elsewhere on the Edge

View trivia (0)